Mød dyrlægerne

Sidebar

Louise Kvist

Kvægdyrlæge

louise@bovicura.dk

 

Kører primært:
Nibe, Støvring

Camilla Mackenhauer

Kvægdyrlæge

camillam@bovicura.dk

 

Kører primært:

Pia Christensen Dam

Kvægdyrlæge

 

pia@bovicura.dk

 

Kører primært:
Vesthimmerland, Løgstrup

Maibritt Ranch-Nielsen

Kvægdyrlæge
Partner

maibritt@bovicura.dk

 

Kører primært:
Hobro, Aalestrup, Arden, Mariager

Ekstra kompetencer:
Klovsundhed, Økologisk produktion, Velfærd

Jesper Davidsen

Kvægdyrlæge

jesper@bovicura.dk

 

Kører primært:
Fjerritslev, Aars, Farsø, Nørager, Løgstør

Ekstra kompetencer:
Smittebeskyttelse og løbedrejningsoperation med kikkert

Karoline Kjærgaard Jensen

Kvægdyrlæge

karoline@bovicura.dk

 

Kører primært:
Hadsund, Havndal, Arden,
Skørping, Hobro

Ekstra kompetencer:
Reproduktion & Ultralydsscanning
Løbedrejningsoperation med kikkert

Karina Berg Vester

Kvægdyrlæge
Partner

karina@bovicura.dk

 

Kører primært:
Aars, Farsø, Løgstør

Ekstra kompetencer:
Reproduktion & Ultralydsscanning, Kødkvæg, Økologi

Lene Vinther Aarestrup

Kvægdyrlæge
Partner

lene@bovicura.dk

Kører primært:
Hobro, Hadsund, Arden, Tjele

Ekstra kompetencer:
Kalvesundhed, Kirurgi

Lau Ranch-Nielsen

Kvægdyrlæge
Partner

lau@bovicura.dk

 

Kører primært:
Aars, Aalestrup, Farsø, Løgstør

Ekstra kompetencer:
Yversundhed & Mælkekvalitet, Reproduktion & Ultralydsscanning

Kirsten Jepsen Borup

Kvægdyrlæge
Partner

kirsten@bovicura.dk

 

Kører primært:
Vendsyssel, Nibe, Aalborg

Ekstra kompetencer:
Smittebeskyttelse & Salmonella Dublin sanering, Kursusaktiviteter

Torben W Bennedsgaard

Kvægdyrlæge, Ph.d.
Partner

torben@bovicura.dk

 

Kører primært:
Viborg, Skive, Løgstrup

Ekstra kompetencer:
Yversundhed, Mælkekvalitet, Staldskole, Fodring

Preben K Bjerre

Kvægfagdyrlæge
Partner

preben@bovicura.dk

 

Kører primært:
Gedsted, Farsø, Aars, Løgstør

Ekstra kompetencer:
Yversundhed & Malkekvalitet, Simherd, Reproduktion

Helle Christensen

Kvægfagdyrlæge

helle@bovicura.dk

 

Kører primært:
Aalborg, Nibe, Mou, Støvring

Ekstra kompetencer:
Klovsundhed, AMS

Anders Bundgaard Voss

Direktør

Kvægdyrlæge
Partner

anders@bovicura.dk

 

Kører primært:
Aalborg, Rebild, Vesthimmerland

Ekstra kompetencer:
Slagtekalve, Sundhed og Kirurgi

Michael Graves Kristensen

Kvægfagdyrlæge
Partner

michael@bovicura.dk

 

Kører primært:
Nibe, Aalestrup, Møldrup, Farsø

Ekstra kompetencer:
Kalvesundhed, Sanering for B-streptokokker

Poul-Erik Nørgaard Nielsen

Kvægdyrlæge
Partner

poulerik@bovicura.dk

 

Kører primært:
Suldrup, Støvring, Aalborg

Ekstra kompetencer:
Klovsundhed, Økologi